Jednoduchý trik, vďaka ktorému vydrží váš koberec čistý omnoho dlhšie

Veľmi často sa stretávame so situáciou, kedy sú koberce znečistené aj preto, že naši klienti majú ich domáci vysávač v dezolátnom stave. Pokiaľ povysávate vaše koberce minimálne jeden krát za týždeň vysávačom v dobrom stave, určite vám koberec vydrží čistejší dlhšie. Najčastejšie problémy prečo vysávač nefunguje správne sú tieto:

    • Upchatá sacia hubica a podlahová hlavica
    • Roztrhané alebo plné vrecko na prach
    • Dlhé roky nemenený filter

Vysávač sa v niektorých domácnostiach nedožije ani konca záručnej doby. Šetrným zaobchádzaním sa životnosť vysávača môže predĺžiť niekoľkonásobne.

Starajte sa o váš vysávač

tepovanie kobercov

Tajomstvo dobrého sacieho ťahu vysávača spočíva v tom, že budete udržiavať všetky komponenty v čistote. Vymeňte vrecká na prach minimálne 1x za tri mesiace. Ak je vrecko plné, aj skôr. Kontrolujte a starajte sa o filter vysávača. Nemali by ste ho používať dlhšie ako dva roky. Raz za čas môžete utrieť navlhčenou handrou jemný prach, ktorý sa usadil blízko zberného vrecka. Skontrolujte dôkladne hadicu a podlahovú hlavicu, či sa v nej neusadili chumáče prachu, alebo vlasov.

Dávajte si pozor, čo vysávate

Určite vášmu domácemu vysávaču neprospeje, ak s ním budete vysávať na stavbe omietku a stavebný odpad. Na takéto hrubšie materiály sú určené priemyselné vysávače s väčšou odolnosťou. Taktiež si dajte pozor na to, aby ste nevysávali mokré materiály a vodu, pokiaľ váš vysávač na to nie je určený.

Pokiaľ máte pocit, že koberec už potrebuje vytepovať, neváhajte sa na nás obrátiť.