Ako dlho potrvá, kým vyschne koberec alebo sedačka po čistení na jeseň alebo v zime?

Túto otázku dostávame od klientov veľmi často. Poďme sa pozrieť podrobnejšie na schnutie materiálov. Doba uschnutia závisí vždy od typu materiálu a od toho, ako veľmi bol materiál znečistený. Zvyčajne je doba úplného uschnutia 4-6 hodín. Odporúčame čistiť sedačky, koberce a matrace v čase, keď ich niekoľko hodín nebudete využívať! Ideálne je ráno čistiť matrace, aby ste na nich večer mohli spať, alebo sedačky poobede, uschnú v noci, kedy na nich už nebudete sedieť. Samozrejme, všetko je závislé aj na vašich individuálnych potrebách.

Nakoľko sa ochladilo počasie, mnoho ľudí má strach z toho, že im vyčistené čalúnenie neuschne. Tento strach je úplne zbytočný.  Profesionálne tepovacie stroje, ktoré používame, majú silný sací výkon a vodu z materiálu vytiahnu takmer úplne do sucha. Mierna vlhkosť po mokrom čistení v materiáli ostáva, ale pri izbovej teplote je materiál suchý po 4-6 hodinách a môže sa normálne používať. Samozrejme, pri extrémnom znečistení môže byť zostatková vlhkosť i vyššia.

Taktiež sa nás často pýtate, či sa pri tepovaní nepoškodia drevené parkety pod kobercom. Nie. Každý kto tepuje, by mal byť natoľko profesionál, aby vedel koľko vlhkosti materiál znesie, kým sa premočí.

Po skončení práce vám odporučíme, čo by ste mali urobiť, aby materiál čo najskôr uschol.

Chrípková epidémia na jeseň

Určite poznáte situáciu, keď sa vaše dieťa vráti z materskej školy choré. Veľmi dobre poznáme, že na jeseň stúpa počet výskytu chrípkových ochorení, najmä u malých detí. Možno ste o tom ani nepočuli, ale naša firma ponúka bezplatnú dezinfekciu ozónom zdarma pre materské školy. Ozón dokáže účinne zničiť 99% vírusov, baktérií a spórov plesní. Vďaka tejto službe sme sa dostali do finále súťaže Metro podnikateľ roka 2015. Ak sa vám tento projekt páči. Môžete nás podporiť hlasovaním na tomto odkaze. V prípade, že máte záujem o bezplatnú dezinfekciu škôlky vo vašom okrese kontaktujte nás.

Objednávanie v zime

Z našich niekoľkoročných skúseností vieme, že november a december je obdobie, kedy toho máme skutočne veľa. Preto je vždy dobré objednať sa vopred, aby sme stihli obslúžiť všetkých zákazníkov v ich požadovanom termíne. V týchto mesiacoch pracujeme na plné obrátky. Preto vás chceme týmto článkom poprosiť, aby ste nenechávali objednávku čistenia na poslednú chvíľu. Pretože sa môže stať, že budete dlhšie čakať, alebo napriek tomu, že toho dokážeme skutočne veľa stihnúť, vás budeme musieť z kapacitných dôvodov odmietnuť. Ak teda viete, že chcete čistenie v novembri alebo decembri, snažte sa objednávať aspoň 7 dní vopred.

tepovanie-zilina3

Tu si pozrite zoznam pobočiek v najbližšom meste a zavolajte nám, dohodnúť si termín na zimné obdobie môžete už dnes.

Ďakujeme.